18. edycja BJF za nami

2017-07-10

 

A to dzięki wielu osobom!!! Gdy popatrzymy zupełnie z boku na całą machinę, która napędza nasze działania to zobaczymy wspaniałą grupę osób, która dzielnie pokonuje trudności, aby każdego roku początkiem lipca w Czchowie królował jazz. To wszystko naprawdę kosztuje wiele pracy i wysiłku, a po za tym większość tych działań wcale nie wpisuje się w „żaden etat”. Zespół do pracy mamy naprawdę wyjątkowy, nawzajem słuchając siebie dostrzegamy, co musimy poprawić, co zmienić, w którym kierunku iść? Nasz wspaniały dyrektor artystyczny Jacek Mazur czuwa nad treścią artystyczną festiwalu. Zawsze robi to z odpowiednim wyprzedzeniem i największą starannością. Pracuje z sercem i pasją, którą dzieli się wokoło. Przez kilka miesięcy dzieje się wiele. Wspólnie z Państwem Marią i Zbigniewem Rabiasz ustalamy najmniejsze szczegóły. Wokół nas zawsze jest wiele pozytywnie nastawionych ludzi i razem, podkreślam jeszcze raz razem, staramy się sprostać wymaganiom. Choć jak to się mówi nie wszystkim „dogodzimy” to i tak, uważam, że nie ma co narzekać, chyba tylko na pogodę, która i tak trzeba przyznać jest dla nas łaskawa. W tym roku w piątek troszkę pokropiło; w sobotę było słońce, burza, rzęsisty deszcz i przede wszystkim wspaniała publiczność!; a w niedzielę pogoda typowo plażowa.

Powracając do publiczności to należy powiedzieć, że jest ona naprawdę wspaniała. Niezwykle wrażliwa i nieoceniona! Serdecznie dziękujemy wszystkim za chęć bycia z nami i uczestniczenia w wielu towarzyszących imprezach. Spotkaliśmy się z Państwa życzliwością, słowami otuchy – gdy „grzmiało”, podziękowaniami za wspaniałą imprezę. To naprawdę buduje i napędza do dalszej pracy. Jeszcze raz Wam dziękujemy!!!

Dodatkowo niesamowitym zastrzykiem zarówno energii jak i finansowym była informacja o dofinansowaniu festiwalu przez Narodowe Centrum Kultury. W marcu tego roku napisaliśmy projekt (MOKSIR), który zakwalifikował się do dofinansowania, wśród naprawdę wielu wniosków. Jesteśmy z tego faktu niezwykle szczęśliwi i tak jak wielokrotnie podczas festiwalu konferansjer powtarzał, mówimy, że w tym roku XVIII Baszta Jazz Festival w Czchowie dofinansowano ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach programu „Kultura – Interwencje 2017”. Jest to dla nas – organizatorów ogromnym wyróżnieniem i niezwykle ważną pomocą. Serdecznie dziękujemy.

Wracając do organizatorów to głównym organizatorem festiwalu jest Miejski Ośrodek Kultury Sportu i Rekreacji w Czchowie, który wraz z dyrektorem artystycznym Jackiem Mazurem i partnerami wydarzenia jakimi są: Urząd Miejski w Czchowie, Starostwo Powiatowe w Brzesku, Związek Artystów Wykonawców STOART oraz Firma Handlowo-Usługowa Rabek, dbają aby festiwal był realizowany na jak najwyższym poziomie.

Nad 18. edycją festiwalu honorowy patronat objęli: Jacek Krupa – Marszałek Województwa Małopolskiego, Andrzej Potępa – Starosta Brzeski oraz Marek Chudoba – Burmistrz Czchowa. Wśród mediów, które wspierał festiwal były media lokalne i regionalne: TVP3 Kraków, RDN Małopolska, Jazz Forum, Pozytywny Portal Informacyjny Polska jest Piękna, Czas Czchowa oraz Informator Brzeski.

Wśród przyjaciół festiwalu jest wielu wyjątkowych ludzi i instytucji. Bez wątpienia od samego początku wspierani jesteśmy przez czchowski samorząd oraz niezawodnych i drogich nam sponsorów. Niezwykle ważnym partnerem i sponsorem jest Państwo Maria i Zbigniew Rabiasz. Wśród osób, które wsparły nasze przedsięwzięcie finansowo lub rzeczowo są: Wojciech Dzikowski  z Tarnowa, Alicja i Andrzej Kocoń - Gospodarstwo Ogrodnicze, Ewa i Mieczysław Sumek - Gospodarstwo Ogrodnicze,

Alicja i Kazimierz Malik - Gospodarstwo Ogrodnicze, Krystyna i Dariusz Drożdż - Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej DARMED, Eugeniusz Cieśla - Zakład Urządzeń Mechanicznych ZUMEC, Piotr Musiał - Zakład Betoniarski JURBET z Jurkowa, Zajazd ZAGŁOBA z Jurkowa, Bożena i Leszek Szot - PPUH SZOT z Jurkowa, Maria i Władysław Osada – „Osada-Eko-Pol”, Orlen Południe S.A., Bank Spółdzielczy Rzemiosła Kraków Oddział w Czchowie, Małgorzata i Józef Góral - Przedsiębiorstwo GóralMet z Czchowa, Firma Produkcyjno Handlowo Usługowa Sara, Tadeusz Sacha - Firma Transportowa DREW TRANS z Jurkowa, Dorota i Jan Antosz - Duet i PRO-LIMPEZA z Jurkowa, Renata i Tadeusz Uryga – Firma Uryga z Wojakowej, Maria i Tadeusz Cetnarowscy, Bogdan Wrona - Hurtownia Wramex z Jurkowa. Nasz festiwal wsparli również finansowo sponsorzy, którzy chcą pozostać anonimowi. Wszystkich Państwa zapewniamy o naszej ogromnej wdzięczności i serdecznie dziękujemy.

Jaki był ten festiwal? … Na pewno wyjątkowy!

Trudno oceniać własną pracę, ale z Państwa słów, rozmów telefonicznych, e-maili czy polubieni na facebooku wynika, że piękny i to niesamowicie cieszy! Zapewne otrzymane dofinansowanie ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach Programu Interwencje – 2017 podniosło prestiż wydarzenia, a nazwa programu idealnie wpisuje się w nasze działania.    Właściwie wszystkie cele jakie chcieliśmy osiągnąć zostały osiągnięte. Baszta Jazz Festival jest wyjątkowym wydarzeniem o wysokiej randze artystycznej i odgrywa ważną rolę wśród imprez realizowanych na południu, a może i w całej Polsce. Stwarza warunki do udziału w kulturze w regionie, gdzie liczba instytucji kultury jest niewielka, a tym samym wyrównuje szanse w dostępie do kultury, osobom mieszkającym w małych miasteczkach i wsiach. W ramach festiwalu poprzez realizację ciekawych inicjatyw kulturalnych zaangażowaliśmy lokalną i nie tylko lokalną społeczność. Dowodem tego jest zaangażowanie środowisk artystycznych i przekazanie prac przez uznawanych artystów na aukcję, udział w paradzie z wykorzystaniem własnoręcznie przygotowanych nakryć głowy czy strojów, a także przekazanie zdjęć przez fotografów i realizacja wystawy. Jesteśmy pewni, że poprzez te działania i wiele innych realizowanych podczas festiwalu ponad trzy tysiące osób, które zgromadziło wydarzenie, aktywnie, a zarazem twórczo, spędziło czas korzystając z uroku niewielkiego miasteczka Czchowa, który od lat promuje jazz, jako jedną z ciekawszych odmian muzyki.

Jeszcze raz dziękujemy za wszystko! Mamy nadzieję, że XVIII Baszta Jazz Festival na długo pozostanie w Państwa pamięci.

Do zobaczenia za rok.

 

Elżbieta Ogiela

Dyrektor MOKSiRu

 

 

 

zdjęcia Paulina Kumorek


Sponsorzy
Sponsorzy główni
Współorganizatorzy
Patronat medialny
TVP Kraków rdn_m.jpg jazz_forum_m.jpg czas_czchowa_150.jpg czchow_pl_m.jpg polskajestpiekna.eu