Wykonawcy

Boba Jazz Band to jeden z najlepszych polskich i czołowych w Europie zespołów wykonujących swingujący jazz tradycyjny w najczystszej postaci!

 

Singin’ Birds to nie tylko trzy współbrzmiące głosy. Wokalistkom nieodłącznie towarzyszy zespół profesjonalnych instrumentalistów. Każdy z nich dodaje do całości swój niepowtarzalny charakter i brzmienie.

 

Danuta Błeżejczyk W ramach  Fundacji „Apetyt na Kulturę", której jest prezesem, realizuje wyjątkowe  i oryginalne projekty artystyczne i promuje młodych, uzdolnionych artystów.

 

Stanley Breckenridge Pianista i wokalista, doktor muzykologii i wykładowca na Wydziale Studiów Afro-Amerykańskich na Kalifornijskim Uniwersytecie Stanowym w Fullerton.

 

R. B. Dixie Band Zespół wykonuje muzykę Nowoorleańską w typowym dla Nowego Orleanu i jego parad ulicznych w składzie instrumentalnym.

 

Blues Fellows Zespół założony w 1983 r. przez perkusistę Jerzego Więckowskiego, uprawiający jazz tradycyjny z przechyłem w stronę swingu.

 

PKS TRIO Zespół powstał w 2011 roku z inicjatywy Sebastiana Rucińskiego, któremu towarzyszą: Przemysław Smaczny – perkusja oraz Kosma Kalamarz – bas.

 

Anna Andrzejewska Jej osiągnięcia to: Grand Prix na ogólnopolskim festiwalu Sing Jazz, Blues i nagroda Jazzowej Róży w Białymstoku (2008), główna nagroda na Ogólnopolskim Festiwalu Dobrej Piosenki imienia Kaliny Jędrusik w Częstochowie (2008) czy drugie miejsce na Międzynarodowych Spotkaniach Wokalistów Jazzowych w Zamościu (2009).

 

Leliwa Jazz Band Zespół założony w 1978 r. przez bandżystę Edwarda Wnęka. Nazwa zespołu pochodzi od herbu „Leliwa” - założyciela miasta Tarnowa.

 

Dixie Tigers Band Zdobywcy „Złotej Tarki” na Międzynarodowym Festiwalu Jazzu Tradycyjnego „Old Jazz Meeting”. Zespół niezwykły pod względem repertuaru jak i wyglądu, o wyjątkowym instrumentarium i wspaniałym akustycznym brzmieniu.

 

Jazz Band Ball Orchestra Zespół powstał w 1962 roku z inicjatywy Jana Boby i Jana Kudyka. Przez dziesiątki lat zespół koncertował wspólnie z wieloma znanymi muzykami światowej sceny jazzowej, m. in. z Wynton Marsalis, amerykańskim klarnecistą Albertem Nicholasem, Harriet Lewis, Janice Harrington, Janem Smigmatorem, Stanleyem Breckenridgem oraz innymi znakomitościami jazzu.

 

Revival Swing Band Prague Zespół powstał w 1979 roku i zagrał w wielu miastach europejskich. Zespół gra muzykę przez C. D. Ellington, Basie, L. Armstronga, B. Claytona  po czeskich autorów. Posiada szeroki repertuar -  tradycyjny jazz, boogie-woogie.Sponsorzy
Sponsorzy główni
Współorganizatorzy
Patronat medialny
TVP Kraków rdn_m.jpg jazz_forum_m.jpg czas_czchowa_150.jpg czchow_pl_m.jpg polskajestpiekna.eu